www.skinnypuppy.eu

SKINNY PUPPY, ZESPÓŁ CAPITOL REC., ARESZTOWANI PO DOMNIEMANYM WYPADKU WIWISEKCJI


Skinny Puppy, artyści mający kontrakt z Nettwerk/Capitol Rec., zostali w niedzielę, 23 października, po ich występie w Cincinnati, Ohio. Zaaresztowani za działanie niezgodne z prawem, po nieporozumieniu na ich występie na żywo przeciwko wiwisekcji zwierząt, musieli spędzić noc w więzieniu, lecz zostali następnego dnia uwolnieni.

Biorący teraz udział w Head Trauma Tour muzycy, promują ich ostatni pełnoczasowy album VIVIsectVI, Skinny Puppy symulują w czasie koncertu ‘operację’ na wypchanej zabawce o imieniu ‘Chud’, symbolizując w ten sposób horror wiwisekcji. Wydaje się, że ktoś z publiczności pomylił ‘Chuda’ z prawdziwym psem i zadzwonił po policję.

Nie identyfikując się, dwu zwykle ubranych funkcjonariuszy policji weszło do ich garderoby po koncercie żądając zobaczenia psa. Nastąpiła wymiana zdań z SP. W rezultacie, członkowie zespołu Ogre i cEvin Key oraz menadżer trasy Dan McGee zostali zaaresztowani za działania niezgodne z prawem. Zostali wypuszczeni spędziwszy noc w więzieniu i ukarani karą pieniężną w wysokości 200$.

Jeden z członków zespołu, Ogre, wydał oświadczenie o wypadku: ‘Myślę, że to paradoksalne, że policja aresztuje nas na podejrzeniu, że maltretujemy i eksperymentujemy na żywych zwierzętach w przedstawieniu teatralnym, kiedy w nieludzkiej rzeczywistości rozgrywa się to w 300 laboratoriach dziennie.’

Skinny Puppy długo już protestowali przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w eksperymentach i nawet wybrali swoją nazwę aby tym żywiej wyrazić swoje uczucia w tym temacie [Skinny Puppy znaczy chudy szczeniaczek – przyp. Jokera].