VIDEO SAMPLES FROM MOVIES AND OFFICIAL BOOTLEG DATABASE


    video     skinny puppy     force fed torment     gfx     blog     artstation     twitter    


Back to Interviews

SKINNY PUPPY, ZESPÓŁ CAPITOL REC., ARESZTOWANI PO DOMNIEMANYM WYPADKU WIWISEKCJISkinny Puppy, artyści mający kontrakt z Nettwerk/Capitol Rec., zostali w niedzielę, 23 października, po ich występie w Cincinnati, Ohio. Zaaresztowani za działanie niezgodne z prawem, po nieporozumieniu na ich występie na żywo przeciwko wiwisekcji zwierząt, musieli spędzić noc w więzieniu, lecz zostali następnego dnia uwolnieni.

Biorący teraz udział w Head Trauma Tour muzycy, promują ich ostatni pełnoczasowy album VIVIsectVI, Skinny Puppy symulują w czasie koncertu ‘operację’ na wypchanej zabawce o imieniu ‘Chud’, symbolizując w ten sposób horror wiwisekcji. Wydaje się, że ktoś z publiczności pomylił ‘Chuda’ z prawdziwym psem i zadzwonił po policję.

Nie identyfikując się, dwu zwykle ubranych funkcjonariuszy policji weszło do ich garderoby po koncercie żądając zobaczenia psa. Nastąpiła wymiana zdań z SP. W rezultacie, członkowie zespołu Ogre i cEvin Key oraz menadżer trasy Dan McGee zostali zaaresztowani za działania niezgodne z prawem. Zostali wypuszczeni spędziwszy noc w więzieniu i ukarani karą pieniężną w wysokości 200$.

Jeden z członków zespołu, Ogre, wydał oświadczenie o wypadku: ‘Myślę, że to paradoksalne, że policja aresztuje nas na podejrzeniu, że maltretujemy i eksperymentujemy na żywych zwierzętach w przedstawieniu teatralnym, kiedy w nieludzkiej rzeczywistości rozgrywa się to w 300 laboratoriach dziennie.’

Skinny Puppy długo już protestowali przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w eksperymentach i nawet wybrali swoją nazwę aby tym żywiej wyrazić swoje uczucia w tym temacie [Skinny Puppy znaczy chudy szczeniaczek – przyp. Jokera].
Back to Interviews